Basında Hanif Kablo

1- Kablotel Dergisi


kablotel
kablotel

 

 

2- Kablotel Dünyası

HANİF KABLO, Hanif gruptan almış olduğu kuvvet ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HANİF markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir.

hanif kablo basın

Çeşitli sektörlerde pek çok ülkede faaliyet gösteren, bünyesinde binden fazla personel istihdam eden ve 50 milyon doların üstünde ticaret hacmi olan “HANİF” gruba bağlı olan “HANİF KABLO” 2013 yılında TÜRK-ARAP ortaklığı şeklinde Gaziantep’te kurulmuştur.

Kısa sürede Ortadoğu’nun sayılı kablo üreticilerinden biri haline gelmiş ve yoğun talebi karşılayamamasından ötürü 2015 yılında Malatya’ya taşınmıştır. Kalite anlayışı ve sektördeki gelişmeleri yakından takip eden vizyonu ile HANİF KABLO, Malatya 2. Organize sanayi bölgesinde 14.000 m² açık 4500 m2 kapalı alanda kurduğu yeni fabrikasında 3.300 ton bakır, 700 ton alüminyum, 8.000 ton plastik tüketimi ve 12.000 ton kablo üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Alçak gerilim, orta gerilim ve yüksek gerilim enerji kabloları üretiminin yanında TV ve Telefon kablosu gibi haberleşme kabloları da Hanif Kablo markasıyla üretilmektedir. Üretim, konusunda tecrübe sahibi yaklaşık 100 kişilik uzman bir ekip tarafından en son teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Ulusal ve uluslararası denetim kurumlarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE ve KEMA gibi kalite belgeleri HANİF KABLO markasına ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir.

HANİF KABLO, uluslararası ve yerli standartlara göre üretilen ürünlerin yanı sıra özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre üretim yapabilmektedir. Ürünler, üretimin her aşamasında ve özellikle de son kontroller sırasında modern test cihazları kullanılarak test edilerek yüksek kaliteli ürünlerin müşteriye ulaştırılması sağlanmaktadır.

HANİF KABLO, üretiminin yüzde 90’dan fazlasını 45 ülkeye ihraç etmektedir, Malatya, Gaziantep ve İstanbul’daki ofisleri vasıtasıyla yurt geneline ve Suudi Arabistan, Dubai, Suriye, Libya, Cezayir ve Türkmenistan’da bulunan şirketleri ile de tüm mezkûr ülkelerin geneline satış yapmaktadır.

HANİF KABLO, Başta kalitesiyle fark yaratan, stratejik yatırımlarıyla güvenle büyüyen, geleceğe gururla taşınan lider marka olmaya daima devam edecektir. “Ağır sanayi hamlesi” sloganı ile hareket eden HANİF KABLO, Hanif gruptan almış olduğu kuvvet ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HANİF markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir.

 

3- SanalBasin.com

GÜNDEM’in Konuğu Hanif Kablo Malatya 2.Organize sanayi sitesinde Faaliyet Gösteren Hanif Kablo Yönetim kurulu başkanı Murat Erdoğanlı ve Arap ortağı Mehdi Almalih Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner’in İstanbul Times Tv de hazırlayıp sunduğu GÜNDEM programının canlı yayın konuğu oldular.

hanif murat gündemin konuğu

Yeni yatırımlar ve Katar’da yaptıkları işbirliği konuşuldu Hanif Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Mali Müşavir Murat Erdoğanlı yaptığı açıklamada şunları söyledi “Şirket olarak ülkeye döviz girdisi sağlamakta oldukları için mutu olduğunu gelecekte daha çok ülkeye ihracat yaparak Malatya’ya ve ülkeye döviz girdisi sağlamaya devem edeceklerini ifade etti.

İstanbul Times Haber Merkezi /Özel Erdoğanlı, bir çok kişinin üretim sektöründen çekilip daha kolay paranın kazanıldığı sektörlere yöneldiğini ama bunun aksine Hanif Kablo olarak fabrika kurup yüzlerce kişiye iş kapısı açtıklarını ifade ederek biz makine çarkları dönünce mutlu olan bir ailede büyüdük. Nasip kısmet olursa 2020 yılına kadar daha kurumsallaşarak yolumuza devam edeceğiz” dedi. Hanif Kablo’nun Suriye asıllı Arap ortağı Mehdi Almalih ise şunları söyledi” Umudumuz ve temennimiz  Suriye de yaşanan savaşın bir an önce bitmesidir. O zaman bizde alt üst olan ülkemizin kalkınmasında ve aydınlanmasında daha da iyi işler yaparak Suriye’nin kalkınmasına ve yaralarını sarmasına katlı yapacağız.

Biz Hanif kablo olarak çok yakın bir süre önce Katarlı bir müşterimiz ile daha yakın bir şekilde işbirliği yapmak üzere anlaşma yaptık. Bu ülke üstünde markamızı daha çok yere ulaştıracağımız için çok mutluyuz “  dedi.

4- Şehrin Ekonomisi Programı

 

5- Gündem Programı

 

6- Şehrin Nabzı Programı / Showmax

 

7- Sektörel Haber Merkezi / Business Channel